Kup kralja
0

Teletović i Bjelica razbili Lagunu

Sarajevo-x.com
Košarkaši Caje Laboral su u okviru španskog Kupa kralja savladali Lagunu Aro GBC sa 72:65. Bh. reprezentativac Mirza Teletović ubacio je za Caju 17 koševa uz 8 skokova, ali nije bio najefikasniji igrač svoga tima. Ta titula pripala je Milku Bjelici sa 22 ubačena postignuta koša.

Iako je gostujući tim vodio sa deset poena razlike na poluvremenu (38:28) u nastavku su Teletović i Bjelica zajedno sa Prigionijem ubacili u brzinu više i rezultat okrenuli u svoju korist.

Ključna je bila treće četvrtina u kojoj su izabranici Duška Ivanovića uspjeli nadokanditi zaostatak od deset poena i otići na isto toliko poena prednosti. Do kraja meča Teletović i ostatkaekipe su uspješno održavali prednost odnijeli zasluženu pobjedu.