Druga ABA liga
1

Sven Smajlagić nosio Zrinjski do pobjede protiv Dynamica

(Foto: Ž.M./Klix.ba)
Košarkaši Zrinjskog savladali su Dynamic u susretu 21. kola Druge ABA lige, a konačni rezultat glasio je 89:75.

Domaći tim bolje je otvorio meč i nakon prvih deset minuta rezultat na semaforu je pokazivao prednost Plemića od sedam poena razlike. Bilo je 24:17.

U drugoj dionici postignuta su 32 poena, po 16 na obje strane, pa je Zrinjski na poluvrijeme otišao također s prednošću od sedam poena razlike, a ključnu razliku napravili su u trećoj četvrtini kada su se odlijepili na nedostižnih 23 poena razlike.

Na kraju, Dynamic je samo ublažio poraz i do kraja meča nijednog trenutka nisu ozbiljnije ugrozili prednost Zrinjskog, a susret je na kraju završen rezultatom 89:75 za mostarski tim.

Standardno, najefikasniji u ekipi Zrinjskog bio je Smajlagić koji je u ovom meču ubacio 22 poena uz procenat od 64 posto uspješnosti, a pratio ga je Igrutinović koji je ubacio 15 poena. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Todorović koji je meč završio sa 26 poena, a pratio ga je Stevanović sa 20 poena.