Nezapamćeno u NBA-u
36

Šuterska katastrofa Rocketsa: Igrači vrijedni milione dolara promašili 27 trica u nizu

James Harden (Foto: AFP)
Košarkaši Houston Rocketsa imali su priliku plasirati se u finale NBA lige budući da su imali prednost od 3:2 protiv aktuelnih prvaka Golden State Warriorsa.

Iako to nije nenadoknadiva prednost, pogotovo jer Houston nije mogao računati na Chrisa Paula, za navijače Rocketsa ostaje žal za propuštenom šansom jer su na poluvremenu sedme utakmice imali prednost 54:43.

Međutim, samo u trećoj četvrtini James Harden i društvo promašili su svih četrnaest pokušaja za tricu i stigli do niza od 27 uzastopnih promašaja iza crte.

Trevor Ariza (0-9), James Harden (2-13), Eric Gordon (2-12), Gerald Green (1-4), P.J. Tucker (2-5) i Joe johnson (0-1) su imena košarkaša koji su katastrofalno šutirali.

Houston Rocketsi su tako promašivali za tri poena 7-44 i postotak uspješnosti iznosio im je očajnih 15,9 posto.

Šut za tri poena je sigurno bio jedan od najvećih razloga sinoćnjeg poraza i ostajanja bez šansi da se bore protiv Cavsa za naslov NBA prvaka.