Košarka
1

Sunsi savladali Lakerse, Teletović postigao 17 poena, oborio rekord po broju trojki u sezoni

Ilustracija (Foto: EPA)
Phoenix Sunsi su u sinoć odigranoj utakmici pobijedili LA Lakerse rezultatom 119:107, a bh. košarkaš Mirza Teletović pružio je odličnu partiju.

Prva četvrtina je pripala Lakersima rezultatom 22:16, a u drugoj su uspješniji bili Sunsi sa postigutim 31 poenom, dok su Lakersi ubacili 26. Rezultat na poluvremenu je bio izjednačen 47:47.

Košarkaši Phoenixa su odlično odigrali treću četvrtinu ubacivši 36 poena, devet više od Lakersa, a pripao im je i posljednji period igre u kojem su ubacili 36 poena, dok su košarkaši LA-ja ubacili 36. Konačni rezultat je bio 119:107 za Sunse. Bila je ovo tek 20. pobjeda za Phoenix, dok je LA upisao 56. poraz.

Bh. košarkaš Mirza Teletović proveo je gotovo 26 minuta na parketu, a postigao je 17 poena te upisao jedan defanzivni skok, tri asistencije i jednu ukradenu loptu. Sa pet ubačenih trojki je stigao do ukupno 151 ubačene trojke, čime je oborio rekord u toku sezone za igrača s klupe. U sezoni 1992./1993. Danny Ainge, igrač sa klupe, je ubacio 150 trojki.

Sunse do pobjede su predvodili Booker 28, Knight 25 i Leuer 22, dok su kod Lakersa najefikasniji bili Randler 19 i Bryant 17.