Košarka
0

St. Etienne savladao Guingamp i ostao u samom vrhu Ligue 1

Nolan Roux (Foto: EPA)
U okviru 15. kola francuske Ligue 1 St. Etienne je dočekao Guingamp i slavio sa 3:0.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a strijelac prvog gola bio je Romain Hamouma na asistenciju Neala Maupaya u 52. minuti.

Na 2:0 povisio je u 86. minuti Valentin Eysseric iz penala, a u 90. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je igrač domaćih Moustapha Sall.

Ipak, i sa igračem manje domaćin stiže do pogotka. Konačan rezultat je postavio Nolan Roux u petoj minuti sudijske nadoknade.

Rezultati 15. kola Ligue 1: Lyon - Montpellier 2:4, PSG - Troyes 4:1, Angers - Lille 2:0, Ajaccio - Lorient 1:1, Nantes - Bastia 0:0, Reims - Rennes 2:2, Toulouse - Nice 2:0, St. Etienne - Guingamp 3:0. Danas igraju još Bordeaux - Caen i Marseille - Monaco.