Košarka
1

Srbija pobjedom nad Francuskom do prvog mjesta u grupi E

Anadolija
Košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je u ljubljanskoj Stožice Areni selekciju Francuske rezultatom 77:65 (19:15, 38:31, 60:51), u posljednjem kolu takmičenja u grupi E Evropskog prvenstva u košarci, čime je zauzela prvu poziciju u grupi.

Nakon što su Francuzi bolje otvorili utakmici, reprezentacija Srbije predvođena Nenadom Krstićem koji je u prvih pet minuta postigao osam poena, došla do prednosti od 11:9. Koševima Krtsića i Nemanje Nedovića u nastavku prve četvrtine Srbija je došla na plus šest, a taj period igre završen je rezultatom 19:15 u korist selekcije koju vodi Dušan Ivković.

Na početku druge četvrtine Francuze su do poravnanja vodili Nicolas Batum i Antoine Diot prezicnim šutevima za dva odnosno tri poena, a sedam minuta prije kraja prvog poluvremena rezultat je bio 23:23.

Poenima Alexisa Ajince i Nicolasa Batuma Francuzi su četiri minute prije kraja došli do prednosti od 29:26, ali se na odmor otišlo s prednošću Srbije od 38:31.

Četiri i pol minute prije isteka treće četvrtine reprezentacija Srbije došla je do prednosti od 12 poena, a najefikasini u srbijanskoj selekciji do tog trenutka bili su Nenad Krstić sa 15 i Bogdan Bogdanović sa osam postignutih poena.

Koševima uz zvuk sirene Nemanja Bjelica je na kraju treće četvrtine donio Srbiji prednost od 60:51.

Srbiju je do pobjede predvodio Nenad Krstić sa 19 postignutih poena, dok su četiri francuska igrača postgla po 12 poena.

Reprezentacija Litvanije, jedan od glavnih kandidata za osvajanje medalje na Evropskom prvenstvu u Sloveniji, pobijedila je selekciju Ukrajine u posljednjem kolu takmičenja u grupi „E“ druge runde Eurobasketa, rezultatom 70:63 (18:13, 32:30, 48:46).

Reprezentacija Belgije pobijedila je danas selekciju Latvije u posljednjem kolu takmičenja u grupi „E“ druge runde Evropskog prvenstva u košarci, rezultatom 60:56.

Porazom od Belgije, koja je ranije ostala bez šansi za plasman u naredni krug, Latvija je otvorila vrata četvrtfinala Ukrajini.