Triler završnica
0

Srbija dobila Tursku u borbi za četvrtfinale

Piše: N. J.
Košarkaši Srbije savladali su Tursku u susretu u kojem su odlučivali o prolazu u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Litvaniji, 68:67.

Reprezentacija Srbije je vodila čitavim tokom utakmice. U prvoj četvrtini ostvarili su najveću prednost, završivši taj period rezultatom 18:11. U drugoj četvrtini bili su bolji sa 17:16, te su na poluvremenu imali solidnih osam poena prednosti.

No, u nastavku se Turci ipak vraćaju u utakmicu, te dobijaju treću četvrtinu sa 26:21, čime se ušlo u neizvjesnu posljednju dionicu susreta. Uistinu, tako je i bilo do samog kraja. Teodosić je pred sami kraj promašio šut za tri poena, nakon čega su Turci imali nešto više od deset sekundi da riješe susret u posljednjem napadu. No, nisu uspjeli poentirati, te reprezentacija Srbije ide u četvrtfinale prvenstva, dok Turci mogu pakovati kofere.