Košarka
0

Spursi pobjedili, Mavsi izgubili Nowitzkog

Postoje trenuci koji odlučuju jednu utakmicu, ali postoje i oni koje odluče kompletne playoff serije.

Tim Duncan je predvodio San Antonio do serije od 12-0 u posljednjoj četvrtini, a Dirk Nowitzki je u sudaru sa Manu Ginobilijem iskrenuo koljeno, i teško se povrijedio. Spursi su kontrolirali utakmicu do njenog kraja te pobjedili Dallas rezultatom 96:83, vrativši prednost domaćeg terena u konferencijskom finalu Zapada, te poveli rezultatom 2-1."Sve se dogodilo brzo, nadam se da Ginobili nije imao namjeru da me povrijedi. Nikad nisam imao ozljedu koljena u karijeri, a sada znam kako gadno boli. Nisam mogao više pomaći nogu", rekao je razočarani Nijemac Dirk Nowitzki.

Duncan je dao 14 od svoja 34 poena u četvrtoj četvrtini, a dvorana se već počela prazniti 3 minute prije kraja utakmice. Ducan je također ugrabio 24 skoka, dok je Tony Parker dao 29 poena za Spurse. Četvrta utakmica se igra u nedjelju, također u Dallasu.

ZAPAD Dallas (1) - (2) San Antonio 83:96