Košarka
0

Spursi i Pacersi na korak do konferencijskih finala

Košarkaški San Antonio Spursa i Indiane Pacersa poveli su s 3-2, odnosno 3-1 u polufinalnim serijama konferencija NBA lige, te stigli na korak do plasmana u finale.

San Antonio je nakon neočekivanog poraza u 4. utakmici, kada je prosuo osam poena razlike u posljednjih pet minuta regularnog dijela utakmice, odigrao maestralno u napadu, ali i u odbrani, pogotovo na sjajnom šuteru Stephenu Curryju. Spursi su u pobjedi 109-91 sveli Curryja na svega devet poena i tek jednu tricu iz sedam pokušaja.

Izuzev druge četvrtine (17 poena) San Antonio je bio vrlo raspoložen u napadu (37, 29, 26), a poene su ubacivali svi igrači osim Garyja Neala i Tracyja McGradyja. Čak su petorica bila dvocifrena po broju koševa, a najefikasniji je bio sjajni francuski razigravač Tony Parker, koji je predvodio Spurse s 25 poena i 10 asistencija. Tim Duncan dodao je 14 poena uz 11 skokova.

Kod Golden Statea su raspoložena bila tek dvojica igrača - Harrison Barnes i Jarrett Jack. Njih dvojica su kominirano ubacili 45 poena, no "izostanak" Curryja u ovoj utakmici se itekako osjetio.

Serija sada ponovno seli u Oakland, gdje će Golden State u četvrtak pokušati izboriti sedmu, ujedno odlučujuću utakmicu.

Za razliku od Spursa, košarkaši Indiane osigurali su si jednu meč-loptu više zahvaljujući 93-82 pobjedi nad drugoplasiranom ekipom Istočne konferencije NBA lige u regularnom dijelu sezone - New York Knicksima.

Indiana je obranom i skokom (54-36) uništila New York u prve dvije četvrtine, te si stvorila razliku (14 koševa) koju je do kraja bez ikakvih problema održavala, pa čak i u nekoliko trenutaka dizala na gotovo 20 poena prednosti.

George Hill odigrao je najbolju šutersku utakmicu serije u kojoj je ubacio 26 poena uz šut 9-14 iz igre. Paul George pridodao je 18 poena, 14 skokova i sedam asistencija. Kod gostiju je tradicionalno najbolji bio Carmelo Anthony s 24 koša, ali uz vrlo slab šut iz igre (9-23). Virozni J. R. Smith pridodao je još 19, uz također ne odviše dobar šut (7-22).

Sljedeća utakmica na rasporedu je u četvrtak u New Yorku gdje će Knicksi pokušati produžiti i vratiti seriju u Indianapolis.

NBA doigravanje:

Istočna konferencija, 4. utakmica

Indiana - New York 93-82 (Hill 26k, 4a, George 18k, 14s, 7a / Anthony 24k, 9s, Chandler 12k, 10s) Indiana vodi u seriji s 3-1

Zapadna konferencija, 5. utakmica:

San Antonio - Golden State 109-91 (Parker 25k, 10a, Duncan 14k, 11s / Barnes 25k, 7s, Jack 20k, 4s)

San Antonio vodi u seriji s 3-2