Prvenstvo BiH
85

Spars upisao 18. uzastopnu pobjedu, novi trijumf Zrinjskog

(Foto: M. O./Klix.ba)
Košarkaši Sparsa deklasirali su u Sarajevu u okviru 21. kola prvenstva BiH ekipu Mrkonjić Grada rezultatom 94:60 i tako upisali 18. uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima.

Od samog početka domaći su krenuli žestoko i u prvoj četvrtini su ubacili 30 poena i imali +12 prednost.

Potom su u drugoj dionici odigrali sjajnu odbranu, goste zadržali na svega 11 poena te se već na odmoru riješilo pitanje pobjednika.

Bilo je 19 poena prednosti. U nastavku je ta prednost konstantno rasla do konačnih +34.

Zrinjski je u Mostaru pobijedio ekipu Bratunca sa 82:73, dok se susret između Kaknja i Slobode igra u utorak.

U srijedu igraju Gradina - Široki i Vogošća - Student, a u ovom kolu slobodna je ekipa Bosna Royal.

1. ZRINJSKI 19 16 3 1638:1482 35
  2. SPARS 19 15 4 1526:1253 34
  3. ŠIROKI 18 15 3 1530:1323 33
  4. SLOBODA 19 12 7 1588:1482 31
  5. MLADOST 19 10 9 1534:1503 29
  6. KAKANJ 18 9 9 1359:1385 27
  7. VOGOŠĆA 18 8 10 1422:1396 26
  8. BRATUNAC 19 7 12 1533:1580 26