15

Spars Realway u dramatičnoj završnici izgubio od Splita na domaćem terenu

K. H.
(Foto: T. S./Klix.ba)
Košarkaši Spars Realwayja doživjeli su poraz u meču 16. kola Druge ABA lige na svom terenu od Splita rezultatom 84:81.

Split je nešto bolje otvorio meč i prvu četvrtinu riješio je u svoju korist rezultatom 28:21, a na poluvrijeme se otišlo s prednošću gostiju od šest poena razlike. Bilo je 51:45.

U nastavku je Spars zaigrao bolje i uspio je anulirati prednost gostiju, a onda je u finišu viđena prava drama u kojoj su se bolje snašli gostujući igrači koju su na kraju slavili rezultatom 84:81.

U pobjedničkoj ekipi se istakao Gabrić koji je ubacio 19 poena, a pratio ga je Vranković koji je ubacio 13 poena te Perković koji je ubacio 12 poena. U redovima Sparsa istakao se Buza sa 19 poena, Strong je ubacio 18, a Kamenjaš 16 poena.

Za Split je ovo osma pobjeda u ovoj sezoni kojom su se popeli na diobu petog mjesta, dok je Spars Realway doživio 13 poraz u ovoj sezoni kojim su ostali na posljednjem mjestu Druge ABA lige.