Prvenstvo BiH
19

Spars Realway na krilima Vrabca i Kamenjaša savladao Mladost

Košarkaši Spars Realway upisali su pobjedu u 20. kolu Prvenstva BiH. Na gostovanju u Mrkonjić Gradu savladali su Mladost rezultatom 80:73.

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Prvu četvrtinu dobili su rezultatom 20:15. Adekvatno riješenje u nastavku susreta domaćini nisu mogli pronaći za naše košarkaše koji na odmor odlaze vodstvom 46:34.

Prednost koju su igrači Sparsa stekli u prvom poluvremenu održavali su do nešto više od dvije minute do kraja susreta.

Domaća ekipa napravila je seriju poena od 9:0, ali su gosti pokazali da je trenutno kvalitetnija ekipa te kada je bilo najpotrebnije bili su bolji i na kraju zasluženo slavili pobjedu.

Najefikasniji u Sparsima bio je Adin Vrabac s 22 postignuta poena, a pratio ga je Kenan Kamenjaš koji je dodao 19. U domaćem sastavu istakli su se Mijović sa 23 i Milanović sa 15 ubačenih poena.