Očajna forma
6

Spars pretrpio i osmi poraz u ABA 2 ligi, ostao "zakovan" za dno tabele

(Foto: D. Ć./Klix.ba)
Košarkaši Sparsa poraženi su u Sarajevu u okviru osmog kola ABA 2 lige od ekipe Dynamica rezultatom 75:81 te su tako ostali "zakovani" za dno tabele bez ijedne pobjede u sezoni.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu, gotovo da nisu promašivali šuteve pa su nakon prve četvrtine vodili sa sedam poena razlike. Ipak, Spars se probudio i do odlaska na odmor čak i preokrenuo rezultat.

U nastavku meča igralo se izjednačeno i svi su očekivali dramu do samog kraja. Međutim, Spars je odigrao katastrofalnu posljednju dionicu i zasluženo zabilježio osmi poraz u sezoni.

Adin Vrabac bio je najefikasniji u domaćem timu s 15 poena, dok su po 13 postigli Kenan Kamenjaš i Darrion Strong.

Najefikasniji u ekipi Dynamica, koji je došao do četvrte pobjede, bio je Miroslav Pašajlić sa 22 poena.