Slabi rezultati
0

Spars i Sloboda doživjeli nove poraze u Drugoj ABA ligi i ostali na dnu tabele

Košarkaši Spars Realwayja i Slobode doživjeli su poraze u mečevima 13. kola Druge ABA lige od MZT Skopje i Borca.

Spars je dobro otvorio meč protiv Spokja i prvu četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 23:14, no u drugoj dionici tim iz Sarajeva u potpunosti je zakazao u napadačkom segmentu i za deset minuta uspjeli su postići samo devet poena, naspram 24 koliko je postigao domaći tim.

Skopje je u trećoj dionici zadržao vodstvo te ga još malo i povećao, a do kraja meča mirno su priveli meč kraju i na kraju slavili rezultatom 73:64.

U drugom meču Borac je na svom terenu ubjedljivo savladao Slobodu rezultatom 99:69, a domaći tim u svakoj četvrtini bio je bolji protivnik i na kraju sasvim zasluženo upisao pobjedu.

Spars je ostao na posljednjem mjestu Druge ABA lige sa samo jednom pobjedom iz 13 utakmica, dok je Sloboda pretposljednja sa tri pobjede i deset poraza.