Meč u subotu
0

Spars i Igokea se plasirali u finale košarkaškog Kupa BiH "Mirza Delibašić"

Ekipe OKK Spars i KK Igokea igrat će u finalu košarkaškog Kupa BiH "Mirza Delibašić" nakon što su u današnjim mečevima polufinala u Laktašima upisali pobjede protiv Širokog i Bosne.

Spars je puno bolje otvorio meč protiv Širokog i već nakon prvih 10 minuta imali su prednost od 20:10, da bi do poluvremena sarajevski tim zadržao dobar ritam i na pauzu otišao s prednošću od 15 poena razlike. Bilo je 42:27.

Već tada je bilo jasno da će Spars upisati pobjedu i da će mirno meč privesti kraju, a na kraju je konačni rezultat glasio 71:60.

U drugom meču Bosna je uspjela samo u prvoj četvrtini držati egal u meču protiv Igokee, a nakon što je poslije prvih 10 minuta rezultat bio 13:13, već na poluvremenu su domaći imali prednost od 14 poena i u nastavku u potpunosti su kontrolisali meč i upisali zasluženo i očekivanu pobjedu. Konačan rezultat glasio je 87:46 za Igokeu.

Finalni susret na rasporedu je u subotu od 17:00 sati uz direktan prijenos na BHT 1 televiziji.