Eurobasket
0

Španiji produžetak protiv Slovenije

Izvrsnu utakmicu u skupini C Europskog košarkaškog prvenstva odigrali su Španci i Slovenci. Pobjednik je odlučen tek posije produžetka nakon kojeg su svjetski prvaci slavili 90-84.

Imali su Španci i 15 poena više u posljednjim minutama treće četvrtine, no niti to im nije bilo dovoljno protiv uporne i sjajno posložene slovenske reprezentacije.

Prednost Španaca se smanjivala kako je vrijeme curilo da bi u posljednjih 1.5 sekundi utakmice Dragič pogodio prvo, a potom namjerno promašio drugo slobodno bacanje. U tom je trenutku semafor pokazivao 78-76 za “furiju”, do napadačkog skoka je preko Paua Gasola došao Lorbek i pogodio za produžetak Slovenije s istekom vremena, nakon četvrtine dobivene 29-16.

Do srijede jedina neporažena ekipa skupine C ipak je posustala u produžetku, koji je pripao Navarru (19), Fernandezu (17) i društvu. Uz Dragičevih 19 poena, najviše je za Slovence postigao Lakovič, 15.

Košarkaši Turske neokrznuti su prošli skupinu D Europskog prvenstva koje se odigrava u Poljskoj. U posljednjem, 3. kolu bolji su bili od domaćina 87-69.

U dvoboju dvije neporažene momčadi dosadašnjeg dijela prvenstva više je pokazala favorizirana momčad nošena učincima Asika (22 poena, osam skokova), Ilyasove (18 poena, osam skokova) i Türkoglua (13 poena, osam skokova). Gortat je s 21 košem i sedam uhvaćenih lopti bio prvo ime poražene momčadi.

Eurobasket, 3. kolo:

Grupa C:

Slovenija - Španjolska 84-90 (produžetak)

Velika Britanija - Srbija (21.15)

Tabela: 1. Slovenija 2-1, 2. Španjolska 2-1, 3. Srbija 1-1, 4. Velika Britanija 0-2