Košarka
0

Španija tek u posljednjem periodu slomila Poljsku za plasman u četvrtfinale

Košarkaši Španije treći su učesnik četvrtfinala ovogodišnjeg Eurobasketa nakon što su u meču osmine finala na kraju ipak ubjedljivo porazili selekciju Poljske rezultatom 80:66.

Poljaci su tokom prve tri četvrtine bili potpuno ravnopravan protivnik favorizovanim Špancima koji su u posljednjoj dionici ubacili u brzinu više, te na kraju upisali zaslužen trijumf.

Prva četvrtina pripala je Španiji rezultatom 25:20, da bi u drugoj Poljaci ublažili prednost protivnika na svega dva koša. I treći period pripao je Poljskoj s dva poena razlike, pa je posljednja dionica započela s neodlučnih 55:55.

U posljednjoj četvrtini Španija ipak pokazuje da nije bez razloga jedan od najvećih favorita prvenstva. Pobjeda u četvrtoj četvrtini rezultatom 25:11 na kraju je bila dovoljna za ukupnih 80:66.