Eurobasket 2011
0

Slovenci na sedmom mjestu nakon pobjede nad Srbijom

FENA
Košarkaška reprezentacija Slovenije osvojila je sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu u Litvaniji, nakon što je danas u Kaunasu pobijedila Srbiju sa 72:68 (27:20, 17:19, 20:12, 8:17).

Najefikasniji u reprezentaciji Slovenije bili su Goran Dragić sa 21 i Jaka Lakovič sa 15 poena, dok su selekciju Srbije predvodili Kosta Perović sa 13 te Bjelica, Savanović i Mačvan sa po 12 poena.

Utakmica nije imala takmičarski značaj, pošto su obje ekipe izgubile šansu da se plasiraju u dodatne kvalifikacije za olimpijske igre.

U susretu za peto mjesto u 20 sati sastaju se Litvanija i Grčka. Meč za treće mjesto između Makedonije i Rusije na rasporedu je u nedjelju u 16.30, dok u nedjelju u 20 sati počinje finalni meč između Španije i Francuske.