Ubjedljiva pobjeda
23

Sloboda u Mejdanu pobijedila Dynamic i ostvarila šesti trijumf u Drugoj ABA ligi

(Foto: A. K./Klix.ba)
Košarkaši Slobode pobijedili su Dynamic u dvorani Mejdan u susretu 18. kola Druge ABA lige rezultatom 83:67.

Već od prve minute bilo je jasno da Sloboda u ovom susretu silno želi doći do pobjede, a nakon prve četvrtine domaći tim imao je prednost od sedam poena razlike. Bilo je 22:15.

Druga dionica također je u potpunosti pripala košarkašima Slobode i već tada je bilo jasno da će upisati šestu pobjedu u ovoj sezoni, a na poluvremenu je prednost domaće ekipe iznosila 23 poena razlike.

U istom ritmu domaći košarkaši počeli su i treću dionicu u kojoj su također povećali prednost, a s obzirom na to da je pitanje pobjednika već tada bilo riješeno, posljednjih deset minuta pripalo je gostujućim igračima rezultatom 23:6.

Ovo je za Slobodu šesta pobjeda u ovoj sezoni, a treća u posljednjih pet utakmica, no tim iz Tuzle bez obzira na to ostaje na pretposljednjoj poziciji.