13

Sloboda savladala Lovćen u tuzlanskom Mejdanu

F. Z.
OKK Sloboda - KK Lovćen Cetinje (Foto: A. K./Klix.ba)
Košarkaši Slobode upisali su trijumf na domaćem parketu protiv Lovćena iz Cetinja rezultatom 86:80 u 20. kolu Druge ABA lige.

Domaćin je fantastično otvorio utakmicu i već nakon prvih deset minuta igre imao 15 poena prednosti. Tuzlaci su postigli 31 poen u prvoj četvrtini. Gosti su u drugih deset minuta uspjeli smanjiti rezultat, ali je domaćin na odmor otišao s vodstvom 44:33.

U trećoj četvrtini Sloboda je ponovo bila uspješnija. Tuzlaci su ovaj period igre riješili u svoju korist rezultatom 20:17 i u posljednjih deset minuta ušli su sa 14 poena prednosti (64:50). Do kraja utakmice Sloboda je zadržala prednost i slavila rezultatom 86:80.

Najefikasniji kod domaćih bio je Miloš Grubor s 26 postignutih poena, dok su po 16 dodali Sani Čampara i Robert Rikić. Za Lovćen je 19 poena postigao Kevaughn Allen.