ABA 2 liga
4

Sloboda poražena kod Dynamica: Tuzlacima nisu pomogle sjajne partije Tomaševića i Čampare

Košarkaši Slobode poraženi su u gostima kod Dynamica rezultatom 87:83 u utakmici koja se igrala u okviru sedmog kola ABA 2 lige. Tuzlaci su tako nastavili igrati u ritmu pobjeda kući - poraz u gostima.

Cijelo prvo poluvrijeme bila je izjednačena utakmica te niti jedna ekipa nije napravila neku veću prednost.

Ključna je bila treća četvrtina kada je Dynamic sjajnu odigrao u napadu i uoči posljednje dionice stvorio prednost od deset poena razlike. Tuzlaci su do kraja meča uspjeli smanjiti prednost, ali nisu imali dovoljno snage za preokret.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Pašajlić s 18 poena, dok je Beslać ubacio 14. Tomašević je za Slobodu ubacio 22 poena, dok je još raspoložen bio Čampara s 18 ubačenih koševa.

Sloboda je na 10. mjesto ABA 2 lige s devet bodova, dok je Dynamic na šestoj poziciji s jednim više osvojenim bodom.

U drugom meču koji se danas igrao u ABA 2 ligi Helios Domžale je u dramatičnoj završnici savladao MZT Skoplje rezultatom 78:76.