NBA liga
9

Skroman učinak Nurkića u pobjedi protiv Lakersa, Celticsi razbili Bullse

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Los Angelesu ekipu Lakersa rezultatom 95:92.

Lakersi su odlično otvorili utakmicu, imali su čak prednost na poluvremenu, ali je u nastavku uslijedio totalni preokret Blazersa, koji su na kraju slavili zasluženu pobjedu.

Portland su do pobjede predvodili Harkless i Napier koji su kombinovano postigli 43 poena, dok je Kuzma bio najefikasniji kod Lakersa s 18 koševa.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo gotovo 17 minuta i za to vrijeme upisao je četiri poena, dvije asistencije i pet skokova.

Lider Istočne konferencije Celticsi uvjerljivo su u Bostonu savladali Chicago Bullse rezultatom 117:92.

Irving i Brown su postigli 25, odnosno 20 poena za Celticse, a najbolji kod Bullsa bio je Portis s 17 koševa.

Rezultati:

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 102:86 Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks 111:106 Indiana Pacers - Brooklyn Nets 123:119 Washington Wizards - Orlando Magic 130:103 Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 112:107 Boston Celtics - Chicago Bulls 117:92 Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 115:112 Miami Heat - New Orleans Pelicans 94:109 Utah Jazz - Oklahoma City Thunder 89:103

Golden State Warriors - Denver Nuggets 81:96 Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 106:115 Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 92:95 Sacramento Kings - San Antonio Spusr 99:108