9

Skroman učinak Džanana Muse u iznenađujućem porazu Reala od Manrese

E. B.
Džanan Musa (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Real Madrida su u 27. kolu španske Endesa lige nakon velike borbe doživjeli iznenađujući poraz od Manrese rezultatom 83:72.

Real je odlično otvorio utakmicu i već nakon nekoliko minuta vodio sa 11:2, a Džanan Musa je briljirao i u tom periodu ubacio sedam poena.

Izlaskom Muse iz igre igra Reala je u potpunosti pala, te je Manresa, koja se bori za ulazak u play-off, prvu četvrtinu riješila u svoju korist rezultatom 17:15.

Manresa je stečenu prednost sačuvala sve do samog kraja susreta i zasluženo je nanijela tek četvrti poraz Realu ove sezone.

Najbliže što je Real bio preokretu je sredinom četvrte četvrtine kada je u nekoliko navrata prišao na samo minus jedan, no Manresa je odlično odigrala završnicu meča i na kraju upisala 16. pobjedu ove sezone.

Musa je na kraju susret završio sa skromnih osam poena, dva skoka i jednom asistencijom za 19 minuta na parketu.

Manresu je do pobjede vodio Brancou Badio sa 20 poena, dok je u redovima Reala najefikasniji bio Vincent Poirier sa 19 poena.

Real je ostao a prvom mjestu sa skorom 23-4, dok je Manresa sada na petom mjestu s omjerom 16-11.