ABA liga
46

Sjajni Musa predvodio Cedevitu do pobjede protiv Mege Bemax

Košarkaši Cedevite pobijedili su u Domu sportova u Zagrebu u okviru 17. kola ABA lige ekipu Mege Bemaxa rezultatom 75:73.

Domaći košarkaši su bolje ušli u meč, ali je ubrzo proradila i Mega pa se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom.

Uoči posljednje četvrtine gosti su imali čak šest poena prednosti, ali je tada Cedevita zaigrala na visokom nivou, preokrenula i stigla do nove pobjede.

Bh. reprezentativac Džanan Musa bio je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi s 14 poena, a za 30 minuta provedenih na parketu upisao je i tri skoka i dvije asistencije.

Podršku je imao u Nicholsu koji je ubacio 13 poena, dok je kod Mege najbolji bio Bitadze s 23 ubačena koša.

Cedevita je s novom pobjedom prestigla Crvenu zvezdu i sada je drugoplasirana na tabeli ABA lige s istim brojem bodova kao i lider Budućnost, koji ima utakmicu manje, dok je Mega Bemax sada na devetom mjestu.