Košarka
0

Sjajni Musa predvodio Cedevitu do pobjede nad Osijekom

U 16. kolu hrvatske košarkaške A-1 lige Cedevita je u gostima pobijedila Vrijednosnice Osijek sa 98:70, a Zagrepčane je do pobjede predvodio bh. reprezentativac Džanan Musa.

Domaćini nijednom nisu vodili jer su gosti kontrolisali cijelu utakmicu. Poslije 10 minuta Cedevita je vodila 30:20, a na poluvrijeme su Zagrepčani otišli s 53:37.

Ekipau je predvodio trener Danijel Lutz, a sastavu koji pod njim trenira za A-1 ligu od igrača koji pod Veljkom Mršićem nastupaju u ABA ligi i Eurokupu pomogli su Džanan Musa, Marko Tomas, John Shurna i Filip Krušlin.

Pobjednike su predvodili Musa (22 poena, tri skoka i pet asistencija uz šut za tricu 4/6), Shurna (20 poena i dva skoka uz šut za dva 3/4 i šut za tri 4/7) te Roko Rogić (11 opena, 7 skokova i 9 asistencija), a kod domaćina su se izdvojili Aljoša Šarac (20 poena i 6 asistencija) te Luka Katura (15 poena i 6 asistencija).