Finale Istoka
0

Sjajni James i Cavaliersi uništili Celticse i poveli u seriji rezultatom 2:0

Košarkaši Cleveland Cavaliersa pregazili su Boston Celticse u drugoj utakmici finala Istočne konferencije NBA lige rezultatom 130:86 te su poveli 2:0 u seriji na četiri pobjede.

Cavaliersi su nakon prvog poluvremena imali prednost 72:31, nakon treće četvrtine bilo je 103:57 pa je posljednjih 12 minuta igre kompletna prva petorka branitelja naslova prvaka provela na klupi.

Inače, Cleveland je susret završio sa 130 poena, što je najviše postignutih poena u play-offu meču u klupskoj historiji.

LeBron James s 30 poena bio je prvi strijelac utakmice, Kyrie Irving dodao je 23.

Kod Celticsa Jaylen Brown postigao je 19 poena, a najbolji igrač Isaiah Thomas, kojega muči povreda kuka, drugo poluvrijeme nije igrao.

Cavaliersi će imati priliku u sljedeće dvije utakmice, u ponedjeljak i srijedu, na svom parketu pomesti Celticse.