NBA liga
16

Sjajni Bogdan Bogdanović vodio Kingse do trijumfa nad Hornetsima

Bogdan Bogdananović (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Kingsa pobijedili su u Sacramentu ekipu Charlotte Hornetsa rezultatom 104:97 i tako potvrdili nedavnu pobjedu protiv Detroit Pistonsa.

Kingsi su daleko bolje otvorili meč i imali prednost nakon prve četvrtine, ali su se Hornetsi tada probudili i do odlaska na odmor čak uspjeli i preokrenuli rezultat.

Međutim, to je bilo sve od gostiju na sinoćnjem susretu, jer su Kingsi opet uspostavili kontrolu i na kraju zasluženo stigli do pobjede.

Walker je, kao po običaju, držao Stršljenove u igri do posljednjeg minuta, ali s druge strane, Bogdan Bogdanović odigrao je jednu od najboljih partija sezone i bio najzaslužniji za pobjedu.

Srbijanski košarkaš bio je najefikasniji kod domaćina sa 22 poena uz šut iz igre 9/17 i 4/7 za tri poena. Imao je još šest skokova i dvije asistencije. Poen manje dao je Fox, dok je na drugoj strani Walker imao 31 poen.

Inače, Sacramento je 10. na Zapadu sa skorom 22-21 i za osmoplasiranim Lakersima zaostaje pobjedu, dok je Charlotte osmi na Istoku sa 19-23.

Rezultati:

LA Clippers - Detroit Pistons 104-109 Miami Heat - Memphis Grizzlies 112-108 Orlando Magic - Boston Celtics 105-103 Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 110-106 Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs 122-112 Phoenix Suns - Denver Nuggets 102-93 Sacramento Kings - Charlotte Hornets 104-97 Utah Jazz - Chicago Bulls 110-102