Košarka
0

Sixersi izgubili 20. meč zaredom, Teletoviću 14 minuta u utakmici Netsa

Michael Carter-Williams (Foto: AFP)
Košarkaši Philadelphije doživjeli su novi poraz kojim su se upisali u klupske rekorde. U svom Wells Fargo Centeru izgubili su od Memphisa sa 103-77.

Za Sixerse je to jubilarni 20. poraz zaredom čime su izjednačili negativni rekord franšize iz sezone 1972/73. Rekord NBA lige drži, pak, Cleveland s 26 uzastopnih poraza u sezoni 2010/11. Kako Philadelphia trenutno igra, nije isključeno da će poslati Cavalierse u historiju.

"Ovo je program izgradnje. Kratkoročna bol za dugoročni dobitak", objasnio je posrtaje svoje ekipe trener Brett Brown.

Mike Conley je ubacio 19 koševa, a Zach Randolph 14 za Memphis koji je s omjerom 39-27 na osmom mjestu Zapadne konferencije, posljednjem koje vodi u doigravanje.

A najbolja ekipa Istoka Indiana nakon produžetka je slavila u Detroitu protiv Pistonsa sa 112-104. Pacersi su u drugoj četvrtini gubili s čak 25 poena razlike (31-56), ali uspjeli su se vratiti i kroz produžetak doći do 49. trijumfa sezone. Drugi je ovo najveći povratak u aktuelnoj sezoni, nakon Golden Statea koji je nadoknadio 27 koševa minusa protiv Toronta u decembru. Paul George s 30 i Evan Turner s 20 koševa predvodili su šestoricu igrača Indiane s dvocifrenim brojem poena.

Chicago je sa 94-87 bio bolji od Sacramenta, a ponovno je blizu "triple-doublea" bio Joakim Noah. Francuz je završio utakmicu s 23 koša, 11 skokova i osam asistencija. Washington je, pak, nadoknadio zaostatak od deset koševa u posljednjoj četvrtini i pobijedio Brooklyn sa 101-94 uz 33 koša Johna Walla i 21 Drewa Goodena (11 u zadnjoj četvrtini). Dodajmo i da je Carmelo Anthony s 23 koša predvodio New York do slavlja protiv Milwaukeeja (115-94). Šesta je to pobjeda Knicksa zaredom.

U porazu Brooklyn Netsa kod Washingtona bh. reprezentativac Mirza Teletović proveo je 14 minuta u igri.

NBA liga, subota:

Philadelphia - Memphis 77-103 (Carter-Williams 23k / Conley 19k, Randolph 14k) Chicago - Sacramento 94-87 (Noah 23k, 11s, Gibson 19k / Thomas 26k) Detroit - Indiana 104-112, produžetak (Smith 23k / George 30k, Turner 20k) Washington - Brooklyn 101-94 (Wall 33k, Gooden 21k / Thornton 19k) Atlanta - Denver 97-92 (Millsap 24k, 11s, Korver 18k / Faried 25k) New York - Milwaukee 115-94 (Anthony 23k, Hardaway 20k / Wolters 15k)