Košarka
0

Široki Wwin u finalu Kupa BiH nakon pobjede nad Mladosti

Sarajevo-x.com
Nakon pobjede dan ekipom Mladosti (108 - 82) u polufinalu Kupa BiH ekipa Širokog Wwina pokušat će odbraniti titulu osvajača u finalu ovog takmičenja.

U nekoliko navrata u prvoj četvrtini igrači Mladosti imali su vodstvo, ali su u samoj završnici prvog dijela igrači Širokog počeli sa dominacijom u ovoj utakmici.

Na prvom poluvremenu, Široki je vodio 48:42. Treba napomenuti da je prethodno isključen trener Širokobriježana Ivan Velić.

U 23. minuti utakmice, preko Pilepića, Naletilića i Planinića, Široki je povećao na 43:54. Od tada pa do kraja utakmice, prošlogodišnji osvajači ovog takmičenja preuzeli su dominaciju na terenu. U prilog ovome govori i činjenica da su Širokobriježani uspjeli ubaciti čak 108 poena.

U timu Širokog Wwina najviše poena (19) postigao je Barać. Naletilić je ubacio 17 a Collins 15. U timu Mladosti istakao se Kežić sa 28 poena.