NLB Liga
0

Široki savladao Union Olimpiju

Sarajevo-x.com
U okviru 22.kola NLB Lige košarkaši Širokog večeras su savladali slovenačku Union Olimpiju, nanijevši joj još jedan poraz u BiH. Naime, ovaj klub je nedavno izgubio meč koji je igrao sa Bosna ASA BH Telecomom. Široki je trijumfirao sa 73:67.

Široki je prednost ostvario već nakon prve četvrtine i to od 7 poena (19:12), a do poluvremena ona je narasla do 10 poena (29:19).

Gostujući tim značajniji broj pogodaka je ostvario u trećoj četvrtini postigavši više poena (22) nego u prve dvije (19).

Trener Olimpije Jurij Zdovc zbog svojih prigovora u jednom je momentu bio odstranjen s klupe, i na kraju je dočekao zasluženi trijumf našeg predstavnika koji je njegov klub savladao sa 73:67.

Najviše poena u redovima Širokog su ostvarili Hrvoje Puljko (17) i Mason (5) poena, a kod gostujućih igrača Ilievski (15) i Edin Bavčić(14).