NLB liga
0

Široki Brijeg poražen u Zadru sa 23 koša razlike

U utorak su odigrane prve tri utakmice 17. kola regionalne košarkaške NLB lige, a bh. prvak, ekipa Širokog Brijega poražena je na gostovanju u Zadru rezultatom 88-65.

Zagreb je odigrao prvu utakmicu bez Ante Tomića, centra koji je preselio u madridski Real, a njegov se izostanak osjetio tokom prve tri četvrtine. Naime, uoči posljednjih deset minuta je rezultat bio 67-66 domaćine. U zadnjoj dionici se Zagreb odlijepio i na kraju lako pobijedio, a najveće zahvale idu na adresu Damira Mulaomerovića (35 poena) i Luke Žorića (20 poena i 10 skokova).

Zadar je daleko lakše izašao na kraj s Širokim kojeg je pobijedio 88-65. Svi su zadarski košarkaši dobili sličnu minutažu, a tercet najboljih je bio: Tomislav Ružić (16 poena i pet skokova), Hrvoje Perić (14 poena i šest ukradenih lopti) i Rok Stipčević (14 poena i pet asistencija).

Da su veliki pobjednici, pokazali su još jednom košarkaši Partizana. Došli su do dvanaeste pobjede u sezoni tako što su slavili u Vršcu kod Hemofarma 91-90. A, pobijedio je Partizan makar je u zadnju minutu ušao sa zaostatkom od sedam poena (88-81). Tricu za pobjedu, u posljednjem napadu, postigao je Petar Božić.

Rašić i McCalebb su sa po 18 poena bili najbolji kod beogradske ekipe.

NLB liga, 17. kolo:

Zagreb - FMP 90-81 Zadar - Široki 88-65

Hemofarm - Partizan 90-91

Tabela: 1. Cibona 13-3 (-1), 2. Partizan 12-5, 3. Zagreb 11-6, 4. Zadar 11-6, 5. Hemofarm 10-6 (-1)..., 9. Cedevita 7-9 (-1)...