4. kolo Eurolige
0

Sinanovićevih 8 poena u trijumfu Unicaje nad Zagrebom

Nedžad Sinanović
Košarkaši hrvatskog prvaka Zagreba pretrpjeli su i četvrti uzastopni poraz u Euroligi. U 4. kolu B grupe izgubili su kod Unicaje s 99-85. S obzirom na dosadašnje poraze u ovome natjecanju, ovaj se može tretirati kao ''prihvatljiv''.

Zagreb je odlično krenuo u utakmicu, te je nakon dvije minute igre poveo s 9-0. Održavali su ''mravi'' prednost tokom cijele prve četvrtine, u jednom trenutku i s 11 koševa razlike, a nakon prvih 10 minuta igre vodili su s 27-19.

No, Zagrebu je trebalo gotovo pet minuta za prvi poen u drugom periodu, pa je Unicaja već u 14. minuti stigla do prvog vodstva, a na veliki odmor otišla s prednošću 49-41. Zagreb se u trećem periodu dva puta vratio na -4, ali je domaćin nakon 30 minuta igre imao 16 koševa prednosti i već tada je bilo jasno da od senzacije neće biti ništa.

U zadnjoj četvrtini je domaćin rutinski održavao sigurnu prednost. Luka Žorić je bio najbolji strijelac Unicaje s 14 koševa. Centar hrvatske košarkaške reprezentacije pogodio je 7 od 11 lopti protiv svojih bivših suigrača u nepune 23 minute. Imao je tri skoka i dvije izgubljene lopte. U ujednačenoj momčadi Unicaje, Freeland je postigao 13 koševa, Roeland i Garbajosa po 12, Rodriguez 11, a Blanco 10 koševa.

Bh. košarkaš Nedžad Sinanović ubacio je 8 koševa (1/4 za dva, 6/6 iz slobodnih bacanja) za 17 minuta i 28 sekundi provedenih na parketu. Pored toga je imao i 4 skoka te 1 blokadu. U Zagrebu je najbolji bio Mario Kasun s 23 koša (9-16 za dva poena, 0-1 za tri, 5-5 slobodna bacanja) i 7 skokova. Veteran Damir Mulaomerović je odigrao čak 36 minuta, najviše na utakmici. Ubacio je 13 poena, no, šut ga baš nije služio, osim s crte slobodnih bacanja (2-7 za dva poena, 1-3 za tricu, 6-6 slobodna bacanja). No, zato je upisao čak 10 asistencija!

Simon i May dodali su po 10 poena u Zagrebu. Unicaji je ovo bila treća uzastopna pobjeda.

Euroliga, 3. kolo grupe B: Unicaja – Zagreb 99-85

1. Unicaja 3-1,
  2. CSKA 3-0 (-1),
  3. Panathinaikos 3-0 (-1),
  4. Brose Baskets 1-2 (-1),
  5. Zagreb 0-4,
  6. Žalgiris 0-3 (-1).