Košarka
7

Šest poena za Teletovića u porazu Brooklyn Netsa od Dallas Mavericksa

(Foto: AFP)
Košarkaši Brooklyn Netsa poraženi su sinoć od Dallas Mavericksa rezultatom 88:96. Bh. reprezentativac Mirza Teletović postigao je šest poena za Netse.

Netsi su odično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu dobili rezultatom 35:21. U drugoj su uzvratili Mavericksi sa ubačena 22 poena, dok su Netsi postigli 14. Rezultat na poluvremenu je bio 49:43 za Netse.

Mavericksi su u trećoj četvrtini došli do izjednačenja nakon što su postigli 22 poena, šest više od Netsa, pa je rezultat nakon trećeg perioda igre bio 65:65.

Posljednja četvrtina je također završena neriješeno, nakon što su obje ekipe postigle po 17 poena. Na kraju regularnog dijela utakmice je bilo 82:82. Pobjednik je odlučen u prvom produžetku, a to su bili Mavericksi koji su na kraju slavili rezultatom 96:88.

Bh. reprezentativac Mirza Teletović igrao je gotovo 34 minute za Netse, postigao je šest poena, upisao jedan ofanzivni i devet defanzivnih skokova te jednu asistenciju.

Monta Ellis je za Dallas postigao 19 poena, a najbolji kod Brooklyna je bio Brook Lopez sa 22 postignuta poena.