Turska liga
0

Šest poena Mujezinovića u porazu Darrüššafake

Košarkaši Efes Pilsena savladali su Darrüššafaku 77-69 u božićnoj utakmici 12. kola turskog prvenstva. Bila je to njihova jedanaesta ovosezonska pobjeda, a ujedno i dvanaesti poraz na ovom susretu gostujuće ekipe.

Na poluvremenu se činilo se da će Darrüššafaka upisati prvu pobjedu, ali vodstvo 42-33 ispustili su već krajem treće četvrtine utakmice koju je domaćin riješio s 27-13 u svoju korist.

Hrvatski centar Mario Kasun odigrao je dobru utakmicu, te je za 24 minute postigao 12 poena (5/9 za dvicu, 2/4 s linije slobodnih bacanja), čemu je pridodao i devet skokova.

Prvo ime susreta bio je Kaya Peker s 12 koševa i 17 uhvaćenih lopti.

Haris Mujezinović je ubacio šest poena i imao četiri skoka u redovima ekipe koja još čeka na premijernu ovosezonsku pobjedu.

TBL liga, 12. kolo:

Efes Pilsen - Darrüššafaka 77-69

Tabela: 1. Efes Pilsen 11-1, 2. Bešiktaš 9-2 (-1), 3. Fenerbahče 9-2 (-1), 4. Banvit 7-4 (-1)…