Košarka
0

Savršena večer gostiju, osam pobjeda u osam utakmica

Osam je utakmica odigrano u najjačoj košarkaškoj ligi u noći sa subote na nedjelju po srednjoevropskom vremenu. U svih osam do pobjede su došle gostujuće ekipe.

Posebno je uzbudljivo bilo u Atlanti gdje su domaći Hawksi upisali 88-86 poraz od Charlotte Bobcatsa, ponajviše zahvaljujući vrlo dobrom izdanju svog bivšega košarkaša Stephena Jacksona. Osim što im je utrpao 32 poena, Jackson je ubacio i koš u posljednjoj sekundi koji je Bobcatsima donio pobjedu u utakmici u kojoj su imali i zaostatak od 22 poena tijekom prvog poluvremena, odnosno 18 u trećoj četvrtini utakmice. Bila je ovo prva pobjeda Bobcatsa u Atlanti nakon sedam uzastopnih poraza. Niz je trajao od januara 2007. godine.

Dirk Nowitzki i Predrag Stojaković ubacili su svaki po 22 poena u pobjedi Dallas Mavericksa kod Houston Rocketsa. Završilo je 106-102, a ogled je srpski košarkaš iskoristio za četiri nove trice kojima je stigao do četvrtog mjesta popisa najboljih tricaša NBA lige svih vremena. Ubacio ih je ukupno 1723 te su na vječnoj listi ispred njega još samo tri imena, njegov saigrač Jason Kidd (1756), penzionisani Reggie Miller (2560) i Bostonov Ray Allen (2562), koji je Millerov učinak prestigao u četvrtak. U deset od svojih posljednjih jedanaest utakmica Mavsi su prebacili brojku od sto koševa. U ovoj sezoni učinili su to 29 puta i pritom upisali 27 pobjeda.

Do lagane pobjede kod Washingtona stigli su San Antonio Spursi. Konačnih 118-94 protiv nejakih Wizardsa ostvareno je uz skromnu minutažu nositelja igre, pa je tako Ginobili odigrao tek nešto više od osam minuta, Duncan dvanaestak (najmanje od 2007. godine), a Parker osamnaest. Francuski je razigravač vrijeme provedeno na parketu iskoristio za 18 poena i osam asistencija, nakon što je za manje od 120 sekundi uvodne četvrtine ubacio deset koševa.

Chicago Bullsi su u New Orleansu kod Hornetsa nadoknadili -12 i slavili 97-88 uz 23 poena Derricka Rosea.

NBA liga, subota:

Atlanta - Charlotte 86-88 (Smith 28p, 6s / Jackson 32p, Wallace 16p, 13a, 7s) New Jersey - New York 95-105 (Harris 22p, 4s, 5il / Chandler 21p, 8s, 5bl, Felton 13p, 5s, 11a, 6il)

Minnesota - Philadelphia 87-107 (Love 16p, 13s / Young 18p, Iguodala 15p, 5s, 7a) New Orleans - Chicago 88-97 (Thornton 24p, 6s / Rose 23p, 4s, 6a, 4il, Boozer 17p, 8s) Washington - San Antonio 94-118 (Blatche 16p, 9s, 4il / Parker 18p, 8a, Blair 13p, 12s) Houston - Dallas 102-106 (Lowry 26p, 8a / Nowitzki 22p, 6s, Stojaković 22p, 4s) Milwaukee - Indiana 97-103 (Delfino 21p, 5a / Granger 30p, 4s, Collison 22p, 4il) Sacramento - Oklahoma City 97-99 (Evans 30p, 9s, 4a, 6il / Durant 35p, 6s, Westbrook 22p, 5s, 7a)