Košarka
42

Reprezentacija Španije prvi polufinalist Eurobasketa

Košarkaška reprezentacija Španije prvi je polufinalist Eurobasketa nakon što je večeras u četvrtfinalu eliminisala selekciju Grčke rezultatom 73:71.

Španci su nakon ujednačene prve četvrtine koja je okončana rezultatom 14:14 u drugoj ubacili u brzinu više, te do poluvremena uspjeli povesti s sedam koševa razlike. Rezultat je na pauzi iznosio 39:32 u korist Španije.

Grčka odlično otvara drugo poluvrijeme i sjajnom košarkom u trećem periodu uspijeva preokrenuti rezultat, te s tijesnom prednošću (dva poena) dočekati posljednju dionicu.

U posljednjoj četvrtini zablistali su Španci koji su odličnom odbranom uspjeli prelomiti meč, te na kraju ostvariti zaslužen trijumf, iako su Grci u samom finišu uspjeli prići na koš zaostatka, te su promašili šut za pobjedu, istina sa centra uz zvuk sirene.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Pau Gasol sa 27 poena uz devet skokova i dvije asistencije. Najbolji igrač u reprezentaciji Grčke bio je Antetokounmpo sa 12 poena i čak 16 skokova.