50

Real zabilježio i treću pobjedu u Euroligi, Musa skroman uz manju minutažu

D. P.
Musa je proveo 13 minuta na parketu (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Real Madrida slavili su uvjerljivu pobjedu nad Žalgirisom rezultatom 93:79 u trećem kolu Eurolige, a manju minutažu upisao je naš Džanan Musa.

Rasplet situacije na terenu odgovarao je namjerama da se u rotaciji i odmore neki igrači Reala pa je tako naš Džanan Musa na terenu proveo 13 minuta i za to vrijeme upisao četiri poena, dvije asistencije i jedan skok.

Madriđani su od rane faze utakmice imali prednost i održavali je, a ključnu su napravili sredinom druge četvrtine kada su otišli na 12 poena prednosti. Na odmor se otišlo rezultatom 53:43 za domaćina.

U nastavku se Žalgiris vraćao u igru, ali je Real pojačao kada je bilo potrebno i došao na kraju do ubjedljive pobjede.

Vincent Poirier sa 18, Facundo Campazzo sa 16 te Gabriel Deck sa 15 poena bili su najefikasniji u pobjedničkom timu, dok je s druge strane Rolands Smits postigao 12.

Za Real je to treća pobjeda u tri odigrane utakmice ove sezone u Euroligi, dok je Žalgiris doživio prvi poraz.