Euroliga
0

Real u dramatičnoj utakmici savladao Žalgiris

Detalj sa utakmice Real - Žalgiris (Foto: AFP)
Žalgiris je imao priliku doći do pobjede u posljednjim trenucima susreta 3. kola Eurolige u grupi E, ali su promašili šut za tri poena, te je španski sastav na kraju slavio 75:74.

Real je do nove pobjede došao u izuzetno dramatičnoj utakmici, a Žalgiris je propustio priliku nanijeti im prvi poraz.

Kod Reaa je najbolji bio Nikola Mirotić sa 17 poena, te Sergio Llull sa 10 poena, pet skokova i četiri asista. U drugoj utakmici ove grupe Efes je savladao Albu u kojoj igra naš reprezentativac Nihad Đedović. On je proveo 16 minuta na parketu i za to vrijeme upisao tek jedan skok.

U grupi F je aktualni evropski prvak Olympiacos pao kod Barcelone (76-68). Bilo je ovo drugo gostovanje Olympiacosa na španskom tlu, tokom Top 16 faze, te drugi poraz. Ranije je klub iz Pireja nastradao kod Caja Laborala.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić je s pravom ponio epitet najboljeg igrača utakmice. Sa 15 poena je bio prvi strijelac utakmice, ali je sa 12 skokova bio i najbolji skakač na utakmici. Barcelona je sve vrijeme vodila na utakmici i kontrolirala rezultat, makar je njen najbolji igrač Juan Carlos Navarro imao večer za zaborav (16 minuta, pet poena). Na drugoj strani je najbolji bio Printezis sa 14 poena.

U drugom meču ove grupe Montepaschi je u Sieni svladao Himki 82-76, te sada Talijani zajedno s Caja Laboralom jedini imaju omjer 3-0. Bobby Brown je kod pobjednika postigao 20 poena, dok je Tomas Ress dodao 16 uz deset skokova.

Euroliga, 3. kolo, grupa E:

Efes Anadolu - Alba Berlin 71-62 Real Madrid - Žalgiris 75-74

Tavela: 1. CSKA 3-0, 2. Real Madrid 3-0, 3. Panathinaikos 2-1, 4. Efes Anadolu 2-1, 5. Žalgiris 1-2, 6. Unicaja 1-2, 7. Alba Berlin 0-3, 8. Brose Baskets 0-3.

grupa F:

Barcelona - Olympiacos 76-68 Montepaschi Siena - Himki 82-76

Tabela: 1. Caja Laboral 3-0, 2. Montepaschi Siena 3-0, 3. Himki 2-1, 4. Barcelona 2-1, 5. Olympiacos 1-2, 6. Maccabi 1-2, 7. Beşiktaş 0-3, 8. Fenerbahçe 0-3.