19.10.2017. u 23:41
5
6
5
Košarkaši Reala pobijedili su u Madrida u derbiju večeri 2. kola Eurolige ekipu CSKA iz Moskve rezultatom 82:69.
Španci su sjajno odigrali prvu poluvrijeme i na odmor su otišli s prednošću od 12 poena razlike.

Rusi su se probudili u trećoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno da se zaustavi Real, koji je u posljednjoj dionici dodao gas i slavio uvjerljivu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Randolph s 16 poena, dok je Dončić ubacio 14. Kod CSKA najbolji je bio Clyburn s 15 poena.

I u ostala tri meča favoriti su slavili pobjede. Aktuelni prvak Fenerbahče je tek nakon produžetaka slomio Milano u gostima, dok su domaće pobjede ostvarili Maccabi i Panathinaikos protiv Baskonije, odnono Bamberga.