29

Real pobijedio Zaragozu, Musa i Sulejmanović pružili dobre partije na suprotnim stranama

E. B.
Džnan Musa (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Real Madrida su u 30. kolu španske Endesa lige savladali Zaragozu u gostima rezultatom 79:70.

Domaćin se odlično držao samo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 20:17 za Real, a u nastavku utakmice Kraljevi su u potpunosti bili dominantni i upisali 25. pobjedu ove sezone.

Na poluvremenu je Real imao prednost 37:26, nakon treće četvrtine 63:45, a na kraju meča je bilo konačnih 79:70.

Danas smo na parketu vidjeli i dva bosanskohercegovačka košarkaša. Džanan Musa je za Real ubacio 13 poena uz 2 asistencije i 1 blokadu, dok je na drugoj strani Emir Sulejmanović upisao 10 poena uz 4 skoka.

Real Madrid je na prvom mjestu s omjerom 25-5, dok je Zaragoza na 13. s omjerom 11-19.