26

Real niže pobjede, Musin skroman učinak nije značajno utjecao na rezultat

D. P.
Musa nije imao svoj dan, ali nije ni bilo potrebno (Foto: EPA-EFE)
Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa upisao je skroman učinak u novoj laganoj pobjedi Real Madrida, ovoga puta nad Basquet Gironom rezultatom 92:79.

Košarkaši Reala nižu pobjede na svim frontovima i nastavili su držati čelo tabele u španskoj ACB ligi jednako kao što to rade i u Euroligi. Danas je Girona bila nedostojan rival, iako je i Real igrao s "pola gasa".

Nakon prve četvrtine domaćin je imao dvocifrenu prednost, ali su se Katalonci vratili na poluvrijeme otišli sa samo minus četiri (48:44).

Ključnu prednost Real je stvorio u trećoj dionici i više povratka nije bilo za goste.

Najefikasniji u Realu je bio Vincent Poirier s 19 poena i 10 skokova, a Facundo Campazzo je dodao 17 poena. Džanan Musa je odigrao 18 minuta i postigao sedam poena uz dva skoka. Pogodio je jednu trojku.

Real je novom pobjedom učvrstio prvo mjesto na tabeli i ima skor 18:3. S druge strane, Girona je na 13. mjestu s omjerom 8:13.