Euroliga
10

Real Madrid u finišu porazio Baskoniju, Fenerbahče slavio protiv Panathinaikosa

Real Madrid - Baskonia (Foto: EPA-EFE)
Ekipe CSKA Moskve, Fenerbahčea, Milana i Real Madrida ostvarile su pobjede u susretima 18. kola Eurolige.

CSKA je na domaćem terenu pobijedio Anadolu Efes rezultatom 110:79, a da će ekipa iz Rusije doći do pobjede, bilo je jasno već nakon prve četvrtine kada su stvorili 14 poena prednosti.

Do poluvremena ja Efes zaigrao malo bolje, a ključna je bila treća četvrtina kada domaća ekipa opet dodaje u brzinu više i stiže do pobjede. U redovima CSKA najefikasniji je bio Higgins sa 21 poenom dok je za Efesa 19 poena postigao Motum.

Fenerbahče je sjajnom igrom u posljednjoj dionici igre stigao do pobjede protiv Panathinaikosa, a konačni rezultat na kraju je glasio 67:62 za tursku ekipu. Fener su do pobjede nosili Thompson sa 14 i Vesely sa 12 poena, a kod Panathinaikosa najefikasniji je bio Singleton sa 14 poena.

Ekipa Milana na svom terenu bila je bolja od Unicaje rezultatom 101:87, a domaću pobjedu u posljednjim sekundama meča ostvario je i Real Madrid koji je rezultatom 75:73 porazio Unicaju.