Euroliga
34

Real Madrid pobijedio Barcelonu u derbiju osmog kola

E. B.
U osmom kolu Eurolige večeras je odigran najveći španski derbi između Real Madrida i Barcelone, a slavila je domaća ekipa rezultatom 86:76.

Rel je furiozno počeo utakmicu, te je stigao i do 32:11 u samom finišu prve četvrtine.

Barca je mnogo bolje odigrala drugu četvrtinu, te je stigla senzacionalno do preokreta i na odmor je otišla s prednošću 50:48.

Kraljevi su u trećoj četvrtini ponovo briljirali, te se u posljednju četvrtinu ušlo s prednošću Reala 71:64. Do kraja susreta gosti iz Barcelone nisu se ponovo uspjeli vratiti u igru, te je Real upisao četvrtu pobjedu, a Barca prvi poraz u sezoni.

Ostali rezultati: Himki - Milano 87:79, Anadolu Efes - Zenit 90:88, Panathinaikos - Alba 105:106, Baskonia - Maccabi 83:113.