54

Real doživio katastrofalan poraz u Monacu, Musa najefikasniji u dresu Madriđana

N. M.
Džanan Musa i Mike James (Foto: Twitter)
Košarkaši Real Madrida doživjeli su večeras debakl u 22. kolu Eurolige, pošto su na gostovanju kod Monaca poraženi s velikih 98:76.

Od početka se vidjelo da se Madriđanima ne piše dobro u Kneževini jer je Monaco u prvoj dionici već zatrpao njihov koš i poveo sa 33:20, a u drugoj je prednost domaćih nerijetko iznosila preko 20 poena razlike.

U finišu poluvremena se Real uspio probuditi i smanjiti na 56:40, ali u nastavku mu nije bilo spasa.

Monaco je znalački čuvao prednost u trećoj dionici i riješio pitanje pobjednika jer je na trenutke vodio i s 28 poena prednosti, a u finišu je došlo do neizbježnog opuštanja domaćina što je Real iskoristio da koliko-toliko ublaži poraz. Završilo je 98:76.

Džanan Musa je utakmicu završio s 12 poena i 4 skoka te je bio najefikasniji igrač Real Madrida, tima koji je večeras bio značajno oslabljen jer zbog povreda nije bilo Sergija Llulla i Waltera Tavaresa.

Monaco su predvodili Jordan Loyd sa 19 i Mike James sa 15 ubačaja, 12 asistencija, 5 skokova i 5 ukradenih lopti.