0

Raspucani Džanan Musa uz manju minutažu donio Realu novu pobjedu u Španiji

D. P.
Musa danas nije imao veliku minutažu (Foto: Real Madrid Basket)
Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa upisao je novu odličnu partiju u pobjedi Real Madrida nad Obradoirom rezultatom 85:74 u 14. kolu španske ACB lige.

Musa je danas imao znatno skromniju minutažu zbog rotacije i odmora nakon euroligaških obaveza, ali je i tako uspio upisati dvocifren učinak.

Real je nešto slabije otvorio utakmicu u kojoj je važio za apsolutnog favorita, ali je uspio do odlaska na odmor preokrenuti i imati prednost rezultatom 39:34.

Treća četvrtina bila je ključna jer su Madriđani došli do velikih 14 poena prednosti. To je bilo nedostižno za domaćina i na kraju su gosti priveli meč rutinski u svoju korist.

Musa je proveo na parketu tek 18 minuta, a za to vrijeme uspio je upisati 17 poena i jedan skok, što je i najbolji skor unutar Reala. Mario Hezonja ga je pratio u redovima Reala sa 16 poena.

U domaćem timu Tres Tinkle je postigao 18 poena uz sedam skokova, a Jordan Howard 13 poena.

Za Real je to 12. pobjeda u 13 odigranih utakmica u domaćem šampionatu ove sezone, što je i više nego dovoljno za prvo mjesto. Obradoiro je tek 13. sa svega pet pobjeda.