NBA
6

Prvi meč božićnog programa: Philadelphia kao gost pobijedila New York

Ekipa Philadelphije pobijedila je New York u prvom meču božićnog programa NBA lige, a oni su kao gosti slavili rezultatom 105:98.

Knicksi su bolje otvorili meč, a sredinom prve četvrtine imali su prednost od sedam poena razlike (18:11) da bi do kraja prve dionice igre gostujući igrači smanjili prednost na tri poena.

Do poluvremena je nastavljena izjednačena igra s obje strane, a možda i ključni trenutak u meču desio se početkom posljednje dionice u kojoj je gostujuća ekipa stigla do deset poena prednosti.

Najefikasniji košarkaš na meču bio je Enes Kanter koji je ubacio 31 poen, a imao je i 22 skoka. U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Joel Embiid koji je ubacio 25 poena, a pratio ga je JJ Redick koji je ubacio 24.