Košarka
0

Prva pobjeda Warriorsa u polufinalu Zapada

FENA
Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u trećoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige Utah Jazz sa 125:105 i tako smanjili prednost Utaha na 2:1.

Domaćine je sa 32 koša i devet asistencija predvodio Baron Davis. Warriorsi su imali i 30 poena prednosti, a kada je Utah u posljednjoj četvrtini smanjila zaostatak, Davis je tri minute prije kraja utakmice zakucao preko Kiriljenka i riješio sve dvojbe. Najbolja dionica domaće igre bila je druga četvrtina, u kojoj su ubacili rekordnih 40 koševa i poveli sa 70:49.

James Richardson ubacio je 25 poena za domaću ekipu, koja je ukupno pogodila 15 trica, uz šut 15:32 (46,9 posto), uključujući i rekordnih 11 u prvom poluvremenu.

Najbolji u redovima poražene ekipe bio je Carlos Boozer sa 19 koševa, 11 skokova i pet asistencija, a po 15 poena ubacili su Andrei Kiriljenko i Mehmet Okur.

Četvrta utakmica serije igra se u nedjelju u Oaklandu.