Košarka
0

Poznat i pretposljednji učesnik četvrtfinala: Italija ubjedljiva protiv Izraela

Jedina reprezentacija koju je na ovogodišnjem Eurobasektu uspjela poraziti naša selekcija, reprezentacija Izraela poražena je u osmini finala od reprezentacije Italije rezultatom 82:52.

Od samog starta utakmice jasno je bilo da su Italijani mnogo bolji tim, a prva četvrtina pripala je izabranicima Simonea Pianigianija rezultatom 22:13. U drugom dijelu Izrael se donekle konsolidovao, ali to nije bilo dovoljno za rezultatski preokret. Na poluvrijeme je Italija otišla s prednošću od deset poena.

Izraelci su treću dionicu odigrali katastrofalno loše uz svega devet postignutih i čak 28 primljenih koševa, pa je već na startu posljednjeg perioda praktično bilo jasno koja selekcija će se plasirati među osam najboljih.

Posljednja dionica okončana je pobjedom Italije rezultatom 14:13. Italija je tako sasvim zasluženo ostvarila plasman u četvrtfinale.