84

Potez Teletovića među najboljim u božićnim utakmicama NBA lige

Piše: J. H.
Carlos Boozer i Mirza Teletović
Mirza Teletović, bh. reprezentativac i član Brooklyn Netsa, odigrao je još jednu odličnu utakmicu U NBA ligi. Iako su poraženi od Chicago Bullsa rezultatom 95:78, kapiten košarkaških Zmajeva je još pokazao da zaslužuje mjesto u početnoj petorci.

Netsi su ponovo poraženi u Barclays Centru, a Teletović je u 18 minuta postigao 17 poena, jedan manje od prvog strijelca Netsa Derona Williamsa.

Njegov okret u duelu protiv Mikea Dunleavyja i poeni za izjednačenje (45:45) u trećoj četvrtini opisan je kao jedan od najboljih poteza u svim utakmicama koje su jučer odigrane na NBA parketima.

Američki mediji njegov učinak opisuju kao jedinu svijetlu tačku u jučerašnjem susretu. Nakon utakmica, bh. reprezentativac je kazao da se osjeća mnogo bolje na parketu i da odlično sarađuje sa saigračima.