539

Potez koji će obići svijet: Košarkaš Orlovika se provukao kroz noge igraču Bosne

H. H.
Trenutak kada se Podojak provukao kroz noge Ćurevcu (Foto: Montaža / Klix.ba)
U dvorani KŠC "Don Bosco" u Žepču KK Orlovik Nansije savladao KK Bosna Merdianbet rezultatom 99:92 u okviru utakmice 3. kola košarkaške Prve lige BiH, a susret je obilježio nevjerovatan potez domaćeg košarkaša Anesa Podojka.

Presudna je bila druga četvrtina koju je domaći tim dobio sa 36:16, a nakon prvog poluvremena bilo je 59:40 za Orlovik. Iako je Bosna zaigrala nešto bolje u nastavku, do kraja su samo ublažili poraz.

Najefikasniji kod Orlovika bili su Riizvić sa 25 poena, Emir Preldžić 24 i Podojak je ubacio 23 i Mehić 10 poena.

U redovima Bosne Ilić je bio najefikasniji sa 27, Planinić sa 18, Božović je dodao 17, Verlašević 11 i Jovanović 10 poena.

Susret je obilježio i potez koji je napravio Anes Podojak košarkaš Orlovika iz Žepča, kada se u driblingu provukao kroz noge protivniku Harisu Ćurevcu, što je izazvalo opće oduševljenje u dvorani i odmah je postao hit na društvenim mrežama.

Orlovik je sada na skoru 3:0, dok je Bosna doživjela prvi poraz u sezoni.